Deze morgen de Angler mails tijdschriften ontvangen uit de UK. Daar stellen ze de 7 (zeven) beste molens voor.
Volgens hun zijn dit:

De FD reeks, is een door Drennan nieuw ontwikkelde molen.
De FD 3000 wordt door Drennan als matchmolen op de markt gebracht.
Deze molen, waarvan de verwachtingen erg hoog zijn, heeft naast een perfect af te stellen slip, de bij Drennan bekende kunststof dopjes met daarop aangegeven de meest voorkomende lb en diameters (deze dopjes kunnen op de spoel geplaatst worden, waardoor de visser altijd weet met wat voor lijn hij vist.
Ook in diverse Engelse visbladen, wordt deze molen als een van de betere betiteld.
Gegevens:
Wordt geleverd met in totaal 3 aluminium spoelen (ieder met een verschillende diepte).
Deze diepte is door Drennan zo gekozen, dat de meest gebruikte lijnen hier zonder enige backing opgespoeld kan worden. De spoelen zijn 43, 44 en 45 mm waardoor er zonder dat er extra backing moet worden opgespoeld er precies 100 meter lijn van een dikte tussen 0.16 en 0.22 op past.
Dit komt het soepel uitwerpen van de lijn ten goede.
De molen wordt geleverd met een 16-tal kleine rubber dopjes met daarop vermeld de meest voorkomende diameters/lb.
Deze dopjes kunnen in de zijkant van de spoel worden gedrukt, zodat je als feeder visser altijd precies weet met wat voor diameter/trekkracht lijn je vist.
De molen is voorzien van een wegklapbare slinger. Ideaal bij het opgetuigd vervoeren van je hengels.
De FD-molenreeks is voorzien van een nauwkeurig in te stellen slip.

Abu Garcia Cardinal S is een simpele en duurzame werpmolen. Om deze werpmolen zo licht mogelijk te maken, heeft deze Abu Cardinal S een grafieten body en rotor. Daarnaast is de spoel uit aluminium gefreesd. De prijs-kwaliteitverhouding van deze werpmolen is top en de prijs is betaalbaar voor iedere hengelsporter.
Productomschrijving
Molen met een zeer goede prijs/kwaliteit verhouding ideaal te plaatsen op een spinhengel, winkle picker of feederhengel.
• 3 keer gelagerd
• Overbrenging: 5.1:1 (draait 74cm lijn per slag binnen)
• Lijncapaciteit: 150m/0.28mm
• Gewicht: 259 gram

Ontworpen en ontwikkeld voor een breed scala aan moderne visstijlen. Van Feeder- tot kunstaasvissen en zelfs matchvissen behoort tot de mogelijkheden. De molens draaien soepel binnen. Een echte aanrader! Leverbaar in de maten 3000 en 4000.
Gear ratio 5.1:1 Sterk multi-disc slipsysteem voorop Lichtgewicht, compact molenhuis Gebouwd om te presteren Soft-touch slingerknop Inclusief reservespoel Uni-bearing kogellager systeem Front Force 3000 Lijncapaciteit : 0.23mm / 250m Gear Ratio : 5:1:1 Gewicht: 251g Spoelmateriaal: 1 kunststof, 1 kunststof spoel Front Force 4000 Lijncapaciteit: 0.26mm/250m Gear Ratio: 5:1:1 Gewicht: 270g Spoelmateriaal: 1 kunststof, 1 kunststof spoel
Type: Front Force Reel 3000
Gear Ratio: 5.1:1
Lijncapaciteit: 0.23 mm/250 meter
Gewicht: 251 gr

De Shakespeare Sigma Supra staat garant voor kwaliteit. Deze molen biedt ook fantastische prestaties voor een geweldige prijs. Geschikt voor zowel zoet- als zoutwater.
Beschrijving
• 3+1 lagers
• Aluminium hoofdspoel
• Reserve diepe spoel van grafiet
• Beugel met grote diameter
• Specificaties
Artikelnummer SHA1355793
Merk Shakespeare
Aantal lagers 5
Gewicht (gr) 249
Lijncapaciteit 0.18mm / 214m
Overbrenging 5.5:1
Reservespoel(en) 1
Slinger Enkel
Type 20

Middy Baggin 'Machine X-thorax reels zijn een modern, front-drag, compact en lichtgewicht ontworpen. Ze hebben een druk op de knop inklapbare handgreep voor eenvoudig opbergen en voorzien van een roestvrijstalen as. Een groot aantal andere functies zijn ook opgenomen als standaard, met inbegrip van FRS, mono-vriendelijke lijn clip, Free-Flow gefreesd aluminium spoel, evenwichtig rotor oscillatie systeem, een instant-response koppeling en een extra / reserve-Free-Flow spoel. Ze zijn speciaal ontworpen voor commerciële karper wateren en komen in een 30 maat voor waggler werk en een 40 grootte voor de feeder. Gevoelig voor drag - 5 kogellager - lichtgewicht polymeer lichaam - lage wrijving lijn roller - One-Touch handle - Free-Flow machine-gedraaide legering spoel - Extra spoel inbegrepen - Gear ratio: 5.2: 1 - Capaciteit 30-size: 0.12mm- 150m / 0.20mm-90m / 0,25 mm-75m - Capacity 40-size: 0,25 mm-135m / 0.30mm-110m / 0,35 mm-95m

De Daiwa Ninja A is een zeer lichte rustig en soepel draaiend molentje met de slip voorop. Deze Daiwa molen is voorzien van 4 kogellagers en heeft een Air Rotor® die voor een aanzienlijke gewichtsbesparing zorgt. Daarnaast heeft deze molen een Tin gecoate TwistbusterII® lijngeleider die het kinken van de lijn aanzienlijk reduceert. Verder is Daiwa Ninja A voorzien van een Longlife® beugelveer en het zeer betrouwbare Infinite® anti-retour systeem. De aluminium slinger is voorzien van een soft touch slinger knop. Standaard wordt deze molen geleverd met een extra aluminium spoel.
Eigenschappen van dit product;
• Molen met slip voorop
• Zeer rustig en soepel draaiend
• 4 kogellagers
• Air Rotor®
• TiN gecoate TwistbusterII® lijngeleider
• Longlife® beugelveer
• Infinite® anti-retour systeem
• Aluminium reserve spoel
• Aluminium slinger met soft touch slinger knop
• Verkrijgbaar in acht verschillende uit voeringen.

Waar de vorige Nexave mede verantwoordelijk was voor de invasie van Shimano in deze prijsklasse, heeft deze verbeterde versie Exage nóg meer in zich om de prijsgevoelige visser te behagen.
De nieuwe metallic kleur is slechts de verpakking van een verbeterde molen, die door de 5 lagers met rollager (staat gelijk aan 9 lagers!) tevens beduidend meer "inhoud" heeft.
Ook een koud gesmede reservespoel is standaard, waarmee deze Exage opnieuw bevestigt dat kwaliteit niet altijd duur hoeft te zijn.
Compacte lichtgewicht xgt-7 body
Varispeed II lijnmanagement systeem in combinatie met de ar-c spoel waardoor verder en preciezer werpen mogelijk is
4 shielded rvs kogellagers plus een rollager
Beschrijving:
Veel en lang visplezier voor weinig geld
• 4 Shielded SS lagers en rollager
• Multi-disc slipsysteem voor een perfecte performance
• AR-C spoel voor verdere en precieze worpen
• Varispeed systeem voor het perfect opspoelen van alle dunne vislijnen
• P4= Power, Precision, Performance & Pleasure
Populairste molen aller tijden, wereldwijd!
Nu schiet niet met casters, wormen of bolies naar mij

